نحوه نگهداری خرما

خرما میوه‌های خشکی است که فواید سلامتی بسیاری دارد. آنها طعم شیرینی دارند که باعث می شود در هنگام شیرین کردن اسموتی ها و دسرها جایگزین خوبی برای شکر شوند. خرما زمانی بهترین طعم را دارد که بتواند رطوبت خود را حفظ کند، بنابراین نگهداری صحیح آنها بسیار مهم است. نحوه نگهداری خرما : اگر قصد دارید خرمای خود را ظرف یک هفته بخورید، آن را در ظرفی در بسته در انبار نگهداری کنید. همچنین می توانید از یخچال برای نگهداری خرما تا یک سال استفاده کنید. اگر خرمای خود را به صورت عمده خریداری کرده اید، یا اگر قصد دارید بعداً از آن استفاده کنید، آن را در فریزر نگهداری کنید.

ذخیره سازی برای استفاده فوری

1:خرماهای خود را در ظرف دربسته قرار دهید. ظروف شیشه ای یا پلاستیکی به خوبی کار می کنند. خرماها را به اندازه ای که می خواهید در ظرف بسته بندی کنید.

از طرف دیگر، خرماها را در یک کیسه پلاستیکی قابل بسته قرار دهید. هوا را فشار دهید و کیسه را ببندید.

2:خرماهای نیمه خشک را در دمای اتاق نگهداری کنید. خرماها را در انباری یا روی پیشخوان آشپزخانه خود قرار دهید. اگر آنها را روی پیشخوان قرار می دهید، مطمئن شوید که در معرض نور مستقیم خورشید نیستند. آنها را دور از اجاق گاز و فر نیز نگهداری کنید.

خرمای دگلت نور و زاهدی خرمای نیمه خشک محسوب می شود.

3:خرماهای نرم را در یخچال قرار دهید. بر خلاف خرمای نیمه خشک، خرمای نرم قبل از چیدن درمان نمی شود. برای حفظ طعم و تازگی، آنها را در یخچال نگهداری کنید.

مدجول، خضراوی، حلاوی و برهی نمونه هایی از خرمای نرم هستند.

4:خرما را در عرض یک هفته بخورید تا بهترین طعم را داشته باشید. تاریخ ها بعد از یک هفته بد نمی شوند. اگر در دمای اتاق در ظرف دربسته نگهداری شوند، در واقع ماندگاری بسیار طولانی دارند، تا 1 ماه. با این حال، شدت طعم آنها هر چه بیشتر در قفسه بنشینند کاهش می یابد.

با ادامه خشک شدن خرما، ممکن است لکه های سفید روی پوست یا زیر آن ایجاد شود. اینها کریستال های قند هستند. می توانید کریستال های شکر را با حرارت کم حل کنید.
اگر متوجه بوی پوسیده، تغییر رنگ یا از دست دادن طعم شدید، تاریخ مصرف تاریخ گذشته است.

Leave a Reply

×

مکالمه را شروع کنید

سلام! شما میتوانید سوالات خود را از ما در واتساپ بپرسید.

× سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!