شرکت پارس لاماسو بازرگان

خرمای خاصویی

خرما خاصویی از انواع خرما تر و مرطوب طبقه بندی میشود، زیرا شیره بسیار زیادی دارد و گفته می شود که در صورت نگهداری این خرماها به مدت چند ساعت در یک ظرف در بسته، این خرما در شیره غرق خواهد شد. خرما خاصه هر چند در ایران آنچنان که باید حتی هنوز هم شناخته شده نیست ولی در کشورهای حوزه خلیج فارس و بسیاری از کشورهای اروپایی این روزها خواهان زیادی پیدا کرده است.

شکل

کشیده و بیضی

طعم

شیرین

رنگ

قهوه ای روشن

خصوصیات خرمای خاصویی

خرمای خاصویی به رنگ قهوه ای روشن به طوری که اندازه آن کوچکتر از گونه خرماهای موجود در این استان می باشد. این محصول از نوع تر و سرشار از شیره می باشد به طوری که اگر به مدت سه الی چهار ساعت این خرما را در یک ظرف نگه داری کنید در شیره خود غوطه ور شده و همچنین همواره دارای صادراتی به کشورهای همجوار خلیج فارس می باشد.

خواص درمانی خرمای خاصویی

این محصول به نسبت دیگر خرماها قند کمتری دارد. البته این به دلیل تر بودن این محصول است. در نظر داشته باشید که بر خلاف تصور بسیاری از مردم که خرما خشک را دارای قند کمتری می دانند ولی این موضوع کاملا بر عکس است. از این رو خرما خاصویی قند به نسبت کمی دارد، هم اینکه کوچک ترین نوع خرما است و هم اینکه از نوع خرما تر و یا مرطوب می باشد.

مناطق کشت خرمـای خاصویی

خرمای خاصویی یکی از گونه خرماهای موجود در استان بوشهر می باشد این خرما را تنها در کوهپایه های زاگرس در شهر تاریخی جم که در مرکز شهرستانهای عسلویه ،کنگان ،فراشبند ،فیروزآباد و قیرو کارزی قرار گرفته ، می توان یافت. این شهرستان از دیرباز به عنوان یکی از قطب های اصلی تولید خرما در استان بوشهر شناخته و این محصول به عنوان مرغوبترین و خاص ترین خرمای منطقه می باشد.

شما میتوانید محصولات ما را سفارش دهید

خرمای خاصویی وکیوم

خرمای خاصویی از ارقام نیمه مرطوب خرما می تواند باشد که در مناطق کوهپایه ای ایران نظیر شهرستان جم استان بوشهر ، فراشبند ، فیروزآباد و قیرو کارزین استان فارس بعمل می آید.

خرمای خاصویی فله صادراتی

خرمای خاصویی از ارقام نیمه مرطوب خرما می تواند باشد که در مناطق کوهپایه ای ایران نظیر شهرستان جم استان بوشهر ، فراشبند ، فیروزآباد و قیرو کارزین استان فارس بعمل می آید.

خرمای خاصویی کارتنی

خرمای خاصویی از ارقام نیمه مرطوب خرما می باشد که در مناطق کوهپایه ای ایران نظیر شهرستان جم استان بوشهر، فراشبند ،فیروزآباد و قیرو کارزین استان فارس بعمل می آید.

خرمای خاصویی مایکروویو

خرمای خاصویی از ارقام نیمه مرطوب خرما می باشد که در مناطق کوهپایه ای ایران نظیر شهرستان جم استان بوشهر، فراشبند ،فیروزآباد و قیرو کارزین استان فارس بعمل می آید.

ارزش غذایی خرمای خاصویی

 • پروتئین

  پروتئین موجود در این محصول باعث افزایش توده‌ی عضلانی و قدرت بدنی می‌گردد و باعث سلامتی استخوان‌ها و کاهش میل به غذاهای متنوع می‌گردد.

 • آهن

  آهن موجود در این محصول موجب افزایش مقاومت و رشد بدن می‌شود. همچنین این میوه رنگ موزون به پوست می‌دهد.

 • کربوهیدرات

  کربوهیدرات تنها انرژی مورد مصرف در سیستم عصبی است که در مصرف پروتئین بدن صرفه‌جویی و باعث جذب کلسیم و فسفر می‌شود.

 • کلسیم

  کلسیم عامل استحکام استخوانهاست. خاصویی سرشار از کلسیم بوده و در انعقاد مراحل خون دخیل است و باعث تنظیم ضربان قلب می‌گردد.

 • کالری

  کالری موجود در خرمای خاصویی باعث جلوگیری از پیری زودرس می‌شود چون با مصرف این خرما فرایند نفوذ رادیکال‌ها به داخل بافت‌ها جلوگیری می‌شود.

 • پتاسیم

  این ماده‌ی معدنی موجب افزایش شادابی و تحرک در فرد می شود، فشار خون بالا را کنترل می‌کند و خطر ابتلا به سکته‌ی مغزی را کاهش می‌دهد.

 • ویتامین ب۶

  ب۶ در فعالیت های عصبی بدن مؤثر است و خوردن خرمای خاصویی باعث رها شدن قندهای ذخیره ای بدن می‌شود.

 • فیبر

  فیبر محلول، برای سلامت قلب و کنترل وزن بسیار مفید است. فیبر همچنین مدت زمان لازم برای هضم و جذب مواد مغذی را افزایش می‌دهد.

دانستنی ها و مقالات

شیره خرما
شربت خرما

شربت خرما

شربت خرما: فواید و کاربردهای آن چیست؟ آیا به دنبال یک جایگزین سالم برای شکر…
رشد خرما
مراحل رشد خرما

مراحل رشد خرما

مراحل رشد خرما رشد خرما شامل چندین تغییر بیرونی و درونی است. این تغییرات اغلب…
مصرف خرما
زمان مصرف خرما

بهترین و بدترین موقع برای مصرف خرما

بهترین زمان برای خوردن خرما: بهترین زمان مصرف خرما خرما (خاجور) بسیار مغذی و برای…

با متخصصان ما در ارتباط باشید

برای اطلاع از قیمت عمده با ما در ارتباط باشید
ارتباط با ما