بهترین زمان برای خوردن خرما:

مصرف خرما

بهترین زمان مصرف خرما

خرما (خاجور) بسیار مغذی و برای سلامتی مفید است. آنها به درمان بیماری های مختلف کمک می کنند و به حفظ سلامت فرد کمک می کنند. آنها نه تنها به افراد مبتلا به دیابت کمک زیادی می کنند، بلکه فیبر موجود در خرما نیز به سلامت قلب افراد کمک می کند. به طور معمول، خرما را می توان در هر زمانی از روز مصرف کرد، اما خوردن آن در زمان خاص می تواند فواید سلامتی مختلفی داشته باشد.

هنگام صرف صبحانه:

برای افزودن قند و فیبر طبیعی به رژیم غذایی خود، مصرف خرما در طول صبح می تواند یک راه عالی باشد. محتوای فیبر بالای خرما به متعادل نگه داشتن نسبت درشت مغذی ها کمک می کند. ساختار کربن، چربی و پروتئین آن برای سلامت معده مفید است.

در طول بعد از ظهر به عنوان میان وعده:

خرما منبع غنی فیبر و قند طبیعی است. وجود هر دوی اینها به کنترل قند خون کمک می کند. اگر هنگام احساس گرسنگی آنها را بخورید، می توانند به تعادل کالری کمک کنند.

قبل از تمرین:

خرما بیش از حد معمول قند دارد، اما سالم است. به نوعی کربن را فراهم می کند که به آرامی آزاد می شود و می تواند به تسریع تمرین کمک کند. سعی کنید یک ساعت یا نیم ساعت قبل از تمرین خرما بخورید.

به عنوان میان وعده شب:

از آنجایی که خرما سرشار از فیبر است، می تواند یک میان وعده عالی برای شب باشد. از آنجایی که فیبر زمان زیادی برای هضم نیاز دارد، باعث می شود احساس سیری کنید و از این رو می تواند به سرکوب گرسنگی نیمه شب کمک کند. پس اگر در شب هوس خوردن شیرینی کردید، خرما مصرف کنید.

از این رو، خرما باید حتما مصرف شود زیرا فواید متعددی دارد. اما اگر احساس می‌کنید که آنها برای شما نوعی حساسیت، خارش یا بثورات ایجاد می‌کنند یا اگر دیابتی هستید، لطفاً قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید.

زمانی که نباید خرما بخورید:

اگرچه بدن شما می‌تواند هر زمان که نیاز داشته باشید غذا را هضم کند، اما چند موقعیت وجود دارد که خوردن خرما بهترین ایده نیست (منبع مورد اعتماد 8، منبع مورد اعتماد 9، منبع معتبر 10):

سندرم روده تحریک پذیر (IBS) دارید. افراد مبتلا به IBS ممکن است به غذاهای حاوی FODMAP حساس باشند که کربوهیدرات های زنجیره کوچکی هستند که برخی افراد در هضم آن ها مشکل دارند. به عنوان منبع مهم فروکتوز، می توانند منجر به نفخ و ناراحتی معده شوند.
بعد از یک وعده غذایی بزرگ. خرما سرشار از فیبر است که هضم آن به زمان بیشتری نیاز دارد. در نتیجه، خوردن تعداد زیادی خرما بعد از یک وعده غذایی بزرگ ممکن است باعث ایجاد احساس سیری شدید و ناراحتی در شما شود.
اگر آلرژی دارید. اگرچه نادر است، اما برخی از افراد ممکن است حساس باشند یا حتی به خرما حساسیت داشته باشند. اگر فکر می کنید این ممکن است در مورد شما صدق کند، با یک متخصص مراقبت های بهداشتی صحبت کنید

اگر دچار اسهال یا مدفوع شل هستید. خرما حاوی الکل قندی به نام سوربیتول است که ممکن است حرکات روده را در برخی افراد افزایش دهد. بنابراین بهتر است تا زمانی که حرکات روده شما عادی نشده است، خرما را محدود کنید یا از مصرف آن خودداری کنید.

فراتر از این مواقع، زمان «بد» برای خوردن خرما وجود ندارد. در واقع، آنها بسیار مغذی هستند و به عنوان یک میان وعده یا بخشی از یک وعده غذایی مناسب هستند. به یاد داشته باشید که بدن شما در هضم غذا در 24 ساعت شبانه روز بسیار توانایی دارد.

Leave a Reply

×

مکالمه را شروع کنید

سلام! شما میتوانید سوالات خود را از ما در واتساپ بپرسید.

× سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!