زمان برداشت خرما

زمان برداشت خرما یا اصطلاحا فصل خرما را می توان از مرداد ماه در تابستان تا مهر ماه در فصل پاییز دانست. ارقام متفاوت این میوه ی بهشتی در زمان های متفاوت در بازه ی ذکر شده در بالا قابل برداشت می شوند. خرما در شهرهای متفاوتی رشد می کند و به همین دلیل زمان رسیدن آن متفاوت است .

در ایران خرما در استان های جنوبی همانند ، بوشهر ، خوزستان ، فارس ، هرمزگان ، زاهدان و … رشد می کند. خرما یکی از مقوی‌ترین میوه‌هاست که در بسیاری از شهرهای ایران که آب‌وهوایی گرمسیری دارند، به عمل می‌آید. خرماها انواع مختلفی دارند که از مهمترینشان می‌توان به مضافتی، پیارم، استعمران، گنتار، زاهدی، برهی و… اشاره کرد.

هر یک از انواع خرما در مناطقی خاص پرورش می‌یابند. خرما خواص متعددی دارد، مانند درمان اختلالات روده، تقویت استخوان‌ها، درمان کم‌خونی و اسهال، تقویت قلب، پیشگیری از سرطان معده و… . برداشت خرما در شهرهای مختلف، زمان‌های گوناگونی دارد اما در ایران و در بسیاری از استان‌ها از تیرماه آغاز می‌شود و تا اوایل پاییز ادامه می‌یابد.

به همین مناسبت عکاسان خوش‌ذوقی دست به دست هم دادند و به نخلستان‌ها رفتند و تصاویری جذاب را تهیه کردند که باهم به تماشای آنها می‌پردازیم. عکس‌هایی که در ادامه می‌بینید عوامل شرکت لاماسو هستند و پایان فصل برداشت خرما را به بهترین شکل ممکن به تصویر کشیده‌اند.

 

زمان برداشت خرما

زمان برداشت خرما

زمان برداشت خرما

زمان برداشت خرما

آب و هوای این مناطق نیز به دلیل گرم و خشک بودن تقریبا بهترین مکان برای رشد خرما می باشد . از طرفی اصلاحی تخصصی نیز در بین فعالان صنف خرما وجود دارد که سال خرمایی نام دارد.  سال خرمایی در واقع از شهریور ماه شروع میشود و تا سال آینده ادامه دارد.

زمان برداشت خرما یا فصل خرما یکی از بهترین روزهای سال برای کشاورزان جنوبی می باشد که اگر محصولات آن ها در هر سال پر بار باشد خستگی را از آن ها رفع خواهد کرد. کشاورزان درطول سال باید به درختان نخل رسیدگی کنند تا آفت آن ها را خراب نکند.

×

مکالمه را شروع کنید

سلام! شما میتوانید سوالات خود را از ما در واتساپ بپرسید.

× سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!