خرمای سفید

خرمای سفید بدون تردید یکی از بی نظیر ترین انواع خرماست. این خرمای دلچسب با شیرینی بسیار ملایم خود برایتان طعمی دل انگیز را به ارمغان خواهد آورد.خرمای سفید جزو دسته ی خرماهای خشک طبقه بندی شده و برای افراد دیابتی و کسانی که از رژیم های لاغری استفاده می کنند بسیار مفید است.

رنگ خرمای سفید  قهوه ای روشن بوده و قسمت انتهایی خرما رنگ روشن تری دارد. این خرما، جزو خرماهای تقریبا بزرگ جسه و خشک محسوب می شود .یکی از ویژگی های مثبت خرمای سفید این است که به دلیل مقاومت بالا به خصوص در مقابل رطوبت، می توان آن را به مدت طولانی نیز نگه داشت.

ارزش غذایی خرما خشک

بنابر عقیده کارشناسان تغذیه ارزش غذایی و مواد مغذی موجود در خرماخشک و خرمای تازه تقریباً به یک میزان است. بنابراین می‌توان گفت خرماخشک منبع عظیمی از انواع ویتامین‌ها مانند A، B و C و عناصر فلور، آهن، روی، پتاسیم و منگنز و نیز سرشار از کربوهیدرات و پروتئین است‌.

همچنین وجود ۵۰ درصد گلوکز و ۲۵ درصد ساکارز در هر دانه خرما سبب شده که این میوه حاوی مقادیر فراوانی باشد. خرمای خشک همانند خرمای تازه دارای آلبومینوئیدی، مشتقات پیپرین، آنتی‌اکسیدان، پکتین، آب، پلی‌فنول‌، فیبر گیاهی و استرول است‌.

اما در مقابل کالری خرمای خشک از خرمای تازه بیشتر است. طوری که هر ۱۰۰ گرم خرما خشک ۲۸۰ کالری داشته ولی همین میزان خرما تازه ۱۴۵ کالری دارد. همچنین فیبر موجود در خرماخشک نسبت به خرمای تازه بیشتر است.

خواص شگفت‌انگیز خرما خشک

خرمای سفید نیز جزو دسته ی خرماهای خشک محسوب می شود. با توجه به این‌که مواد مغذی موجود در خرما خشک و خرما تازه مثل هم هستند، می‌توان گفت فواید و خواص مشابه هم دارند. البته میزان کالری بیشتر خرما خشک باعث می‌شود که انرژی‌ زایی آن نسبت به خرما تازه بیشتر باشد و با تعداد کمتری احساس سیری را در فرد ایجاد نماید. بنابراین افرادی که قصد کاهش وزن دارند، همواره استفاده از خرماخشک در میان وعده‌ها به آن توصیه می‌شود.

×

مکالمه را شروع کنید

سلام! شما میتوانید سوالات خود را از ما در واتساپ بپرسید.

× سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!